Podróże małe i duże

Plakat do druku A3Cykl spotkań podróżniczych dla dorosłych i dla dzieci

Wielu z nas podróże, nie tylko zagraniczne kojarzą się z dużym zaangażowaniem finansowym oraz czasowym. Wielu brakuje odwagi do podróżowania i zwiedzania świata, dlatego też chcemy poprzez spotkania z doświadczonymi podróżnikami, pokazy slajdów oraz warsztaty przybliżyć nawet najdalsze zakątki świata, ich mieszkańców oraz kulturę.

Często mamy wyobrażenie, że podróże z dzieckiem są niebezpieczne i trudne do zrealizowanie, poprzez warsztaty z bezpieczeństwa w podróży, pakowania „młodego podróżnika” i opowieści doświadczonych rodziców o podróżowaniu z dzieckiem, chcemy zachęcić do podróżowania z dziećmi, nie tylko w odległe zakątki świata, ale również do wycieczek krajoznawczych w „naszej małej ojczyźnie”.

Poprzez dodatkowe zajęcia dla dzieci połączone z warsztatami chcemy zachodzić naszych najmłodszych do zapoznania się z wielokulturowością otaczającego nas świata.

Wycieczka i warsztaty fotograficzne w forcie XIII pozwolą odkryć wartość historyczną obiektów militarnych lewobrzeżnego Torunia, które są obecne w naszej świadomości, ale rzadko, kiedy mamy okazję zwiedzać je i doceniać ich wartości.

Po pokazach i warsztatach proponujemy spotkanie przy kawie i herbacie, chcemy stworzyć atmosferę mniej formalną sprzyjającą spokojnej rozmowa co w konsekwencji może służyć zawiązaniu nowych znajomości tworzeniu nowych inicjatyw.

 1. Chiny – w cieniu wielkich miastAnna Jaklewicz.
  Lampiony i chińskie ozdoby
 2. Lewobrzeżny Toruń w obiektywie
  ABC fotografii – Bartłomiej Piwoński
  Wycieczka po Forcie XIII – Marian Rochniński
 3. Kamczatka – kraina wulkanówKamila Kielar
  Mały podróżnika – jak kompaktowo spakować się na wyprawę.
 4. Cztery strony świata – KOBIETY – Agnieszka Siejka
  bezpieczeństwo w podróży – sierż. szt. Piotr Obuchowski
 1. Indonezja – w krainie tysiąca wyspRenata Lesner Szwarc
  Magia indonezyjskiego teatru
 2. Z dzieckiem na krańce świataAgnieszka Dąbrowska
  Tworzenie biżuterii etnicznej