Indonezja – w krainie tysiąca wysp

Renata

14. 11. 2013 (czwartek) godz. 17:30
Renata Lesner Szwarc zabierze nas w magiczną podróż do Indonezji.

A warsztaty dla najmłodszych – Magia indonezyjskiego teatru wprowadzą dzieciaki w tajemniczy świat teatru.

 

 

Pokaz, o charakterze interaktywnym, ma na celu przedstawienie Indonezji – największego muzułmańskiego i czwartego pod względem liczby ludności kraju na świecie. Uczestnicy poprzez prezentację zdjęć ale także poprzez wspólną zabawę  poznają niezwykłą krainę tysięcy wysp, jej zróżnicowanie kulturowe i religijne.
Uczestnicy warsztatów za pomocą pokazu teatralnego, przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki z Indonezji, będą poznawać magiczny świat teatru wayang kulit, a następnie wykonywać dwuwymiarowe lalki, będące odzwierciedleniem postaci z bajek indonezyjskich. Zajęcia, poprzez zabawę, rozwijają wyobraźnię oraz koordynację ruchową dziecka.
Renata Lesner-Szwarc
Od ponad 12 lat związana jest ze studiami indonezjanistycznymi. Jest między innymi podwójną stypendystką Ministerstwa Edukacji i Kultury Republiki Indonezji. W ramach otrzymanych stypendiów uczyła się w Sekolah Tinggi Seni Indonesia w Surakarcie (kierunek: taniec i muzyka tradycyjna wyspy Jawy), w Universitas Sebelas Maret w Surakarcie (kierunek: język indonezyjski) oraz w Universitas Pendidikan Genesha w Singaraji (kierunek: język indonezyjski; kultura balijska). W swoich obecnych badaniach łączy etnologię z choreologią.